Nasze działania w związku z pandemią COVID-19. Forma kursów USG i BACC tarczycy – hybrydowa.

Szanowni Państwo,
Zapewne wielokrotnie w ostatnim czasie spotykaliście się Państwo z uzasadnianiem pewnych działań tzw. sytuacją epidemiologiczną. Niestety nie inaczej jest w naszym przypadku. Z uwagi na epidemię COVID-19 i obowiązującymi obostrzeniami zmuszeni byliśmy do zmiany formy przeprowadzenia kursów USG i BACC tarczycy. Wprowadzona została między innymi forma hybrydowa kursów:

*Część teoretyczna kursu przeprowadzona byłaby on-line na platformie Zoom – każdy z Państwa otrzymałby link do spotkania.

*Część praktyczna kursu, w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia, odbywała by się w małych grupach ( sobota), na które składałoby się 2 uczestników kursu, opiekun oraz pacjent . W związku z podziałem na małe grupy proponujemy, abyście Państwo po 2 osoby przyjeżdżali do Łodzi w kolejne soboty na godzinę 9 : 00, kiedy po ćwiczeniach na fantomach każdy wykonałby badania na pacjentach.

W razie dużej ilości uczestników na kursy, prosimy Państwa o przesłanie nam minimum 2 alternatywnych dat w celu przygotowania przez nas części praktycznej – stanowisk USG oraz umówienia pacjentów.

Ponadto chcielibyśmy poinformować, że w trakcie wykonywania badań pacjentów, podczas kursu praktycznego, obowiązkowe będzie korzystanie z maseczek i ochrony oczu – przyłbica lub gogle. Sugerujemy abyście Państwo wzięli ze sobą środki ochrony osobistej, które zapewniają Państwu największą wygodę pracy. Z naszej strony zapewniamy fartuchy jednorazowe chirurgiczne, rękawiczki i maseczki chirurgiczne oraz płyny dezynfekujące.

Wdrożyliśmy:

*Środki dezynfekujące ogólnodostępne – po wejściu do recepcji,
*Dezynfekcja powierzchni wspólnych –powierzchnie dotykowe, poręcze, klamki, włączniki światła,
*Wietrzenie pomieszczeń wspólnych,
*Ograniczenie ilości osób przebywających w pomieszczeniach wspólnych –recepcja, gabinety lekarskie,
*Maseczki jednorazowe,

 

 

 

Zostaw komentarz